Haluatko oppikirjailijaksi?

Tule mukaan luomaan sisältöjä, jotka aidosti ohjaavat ja auttavat oppilaita sekä helpottavat opettajan työtä. Haemme joukkoomme opettajia, joilla on halu tehdä entistä parempia oppimateriaaleja. Tuo ideasi ja kokemuksesi osaksi ryhmän osaamista!

Tarjoamme sinulle näköalapaikan oppimisen kehittämiseen kotimaisessa kustantamossa, monialaisten ammattilaisten tuen työhösi sekä reilun kustannussopimuksen.

Tätä työtä voit tehdä oman opetustyösi ohella, sillä tukenasi on oppikirjailijaryhmä sekä kustantamomme ammattilaiset.

Kiinnostuitko?

Ota yhteyttä oman alasi kustannuspäällikköön:

Luonnontieteet

Kustannuspäällikkö Päivi Putkonen
Alakoulu

040 504 3020
paivi.putkonen@otava.fi

Kustannuspäällikkö Minna Salminen
Yläkoulu ja lukio
045 200 4020
minna.salminen@otava.fi

Humanistiset aineet

Kustannuspäällikkö Katriina Laturi
Alakoulu
040 648 2500
katriina.laturi@otava.fi

Kustannuspäällikkö Leija Arvassalo
Yläkoulu ja lukio

041 5457 073
leija.arvassalo@otava.fi

Vieraat kielet

Kustannuspäällikkö Essi Heiskanen
Alakoulu
050 5739 350
essi.heiskanen@otava.fi

Kustannuspäällikkö Elina Hyttinen
Yläkoulu ja lukio

050 3103 051
elina.hyttinen@otava.fi

Vill du arbeta med läromedel på svenska?

Kontakta:

Inka Hedman, affärsområdeschef
Svenskspråkig utgivning, Otava Utbildning
040 7322 171
inka.hedman@otava.fi